Spoštovani starši, učenci in sodelavci!

»Kdor hoče nekaj narediti, bo našel pot.
Kdor pa noče nič narediti, bo našel izgovor.«

Naša dobra volja je nekaj čudovitega in velikokrat se ne zavedamo, kako lahko prav z našo voljo, vplivamo na sebe in na druge. Dobre volje ne moremo kupiti v trgovini, niti si je izposoditi pri sosedu, prav tako ne more večno trajati.

Pa vendar vsi vemo, da lahko z dobro voljo dosežemo več kakor s slabo.

Zavedamo se, da nasmeh odpira vsa vrata, mrk obraz pa jih zapira.

»Najboljša učna krivulja je prijazen nasmeh.«

Naj bo nasmeh naša najlepša šminka, naš najlepši »makeup«.

Če izžarevamo pozitivnost, bomo povsod sprejeti, naša pozitivna energija se bo širila in ustvarjala dobro počutje.

Z nasmehom na obrazu je svet preprosto lepši, prijetnejši in prijaznejši. Kljub vsemu, kar nas obdaja, kar slišimo ali kaj delamo. Če se bomo naših obveznosti lotevali z veseljem, bo dan lepši. Za nas in za tiste, ki nas obdajajo.

Otroci nas velikokrat ne poslušajo, nas pa gledajo. Čustvene regulacije se učijo preko dejanj, ne z našimi besedami.

ŠE TO:
Starši in šola moramo otroku predstavljati vzor, avtoriteto, ideal. A zavedati se moramo, da otroci potrebujejo meje in vzgojo za odgovornost. Verjemite, zmorejo.

Zato želim, da se prav vsi, otroci, učenci, starši, sodelavci in vsi, s katerimi sodelujemo, v novo šolsko leto napotimo z nasmehom, dobro voljo in da vedno najdemo pravo pot. Čeprav nas včasih čakajo ovinki in serpentine, bo naše zadovoljstvo toliko večje, ko bomo na cilju.

Se da.

Uspešno, ustvarjalno, spodbudno in varno učno okolje, polno novih znanj in doseženih ciljev na učnih poteh.

Ravnateljica Breda Žunič, prof.

(Skupno 1.875 obiskov, današnjih obiskov 1)