Spoštovani,

leto, ki se izteka, je za vse nas prineslo mnogo izzivov, s katerimi pa smo se pogumno soočili in po najboljših močeh izpeljali naše skupne programe in projekte.

Tudi otrokom je leto 2020 prineslo mnogo sprememb. Nekateri so jih sprejeli bolje, nekateri slabše, vsekakor pa upamo, da smo jim z našim skupnim trudom olajšali te čudne čase.

Čeprav je COVID-19 vsak dan glavna novica, smo na ZPMS zaznali, da so informacije o pandemiji namenjene predvsem odraslim, pri čemer otroci ostajajo izpuščeni. Odvisni so od podatkov, ki jim jih posredujejo bodisi starši bodisi učitelji ali pa jih sami najdejo na spletu. Zato smo pripravili otrokom prijazno gradivo, ki orisuje širšo sliko delovanja človeškega telesa v boju proti virusom ter hkrati podaja ključne informacije o trenutnem koronavirusu.

S prijaznimi pozdravi,

Zveza prijateljev mladine Slovenije

Zloženka, ki je namenjena učencem druge in tretje triade.

Letak, ki je namenjen učencem prve triade.

(Skupno 28 obiskov, današnjih obiskov 1)