Tudi letos nosimo olimpijske sanje, tudi letos imamo začrtano pot do njih! Ne le do Pariza, kjer se bodo 26. julija začele XXXIII. olimpijske igre moderne dobe, naša pot je natančno začrtana tudi po Sloveniji. Skupaj z našo slovensko baklo bomo tudi letos širili vrednote olimpizma, povezovali ljudi iz vseh koncev države in navduševali vse udeležence trimesečne poti. S tem želimo našim športnikom in športnicam, ki bodo v času iger zastopali barve Slovenije, vliti dodano moč in motivacijo še pred otvoritveno slovesnostjo.

Slovenska bakla bo svojo pot začela v Lendavi, tri mesece potovala po Sloveniji, širila olimpijski duh, nato pa svojo pot zaključila v Kranjski Gori. Na pot se bo podala 100 dni pred začetkom iger, 17. aprila 2024. Od bakle se bomo skupaj poslovili 13. julija 2024.

Občino Ljutomer bo bakla obiskala v petek, 19. aprila 2024, ob 16. uri.

Dogodek, ki bo potekal v parku 1. slovenskega tabora po enakem scenariju, kot leta 2021, bo medijsko zelo dobro podprt tako na državni kot tudi na lokalni ravni.
Nekaj napotkov/informacij o prireditvi:

 • Bakla prispe v Ljutomer v petek, 19. aprila 2024, ob 15.45 uri.
 • Najprej se bo kratek prizor posnel na hipodromu, nato s konjem baklo pripeljejo v park.
 • Celotna prireditev v parku traja od 16. do 17. ure (v vsakem vremenu).
 • Kraj prireditve je PARK 1. SLOVENSKEGA TABORA (zberemo se v parku pri spomeniku).
 • Prosimo vse skupine, da ste na prizorišču (park) vsaj 20-25 min prej.
 • Načrtovano je, da vsaka skupinica z baklo in zastavicami odteče en krog po parku (200 m), nato vse rekvizite preda drugi skupini.
 • Na koncu vsi skupaj, z ljutomersko županjo in predsednikom ŠZ Ljutomer, odtečemo še zadnji krog, zato ne odhajajte pred koncem prireditve.
 • Prvi tekač v skupini je vedno nosilec bakle, nekoliko za njim so vsi ostali. Nosilca bakle se ne prehiteva.
 • Tek je zmeren (ne prehiter) in traja nekje 3 minute.
 • Zaželeno je, da ste skupine v enotnih majicah (dresi, kimono…).
 • Po prireditvi boste imeli možnost se še enkrat fotografirati z baklo in zastavami.

Gre za veliko promocijo športa, širjenje vrednot olimpizma, povezovanja, prebujanja jeklene volje in navdihovanja.

Šport je upanje. Vedno znova nas povezuje in dokazuje, da zmoremo. Naš cilj: vključiti čim več mladih športnikov, vrhunskih športnikov in športnih navdušencev kot nosilce plamenice. Vsak korak šteje. Skupaj ustvarjamo mozaik vseslovenskega olimpizma. Imamo olimpijske sanje. Uresničujmo jih skupaj!

Več na: https://pariz2024.olympic.si/slovenska-bakla

(Skupno 26 obiskov, današnjih obiskov 1)