V času tedna otroka smo izvedli veliko različnih dejavnosti. Ena izmed teh dejavnosti je bila tehnični dan na temo socialno in čustveno učenje. Zaznali smo, da našim učencem povzroča velike težave prepoznavati različna čustvena stanja pri sošolcih in drugih vrstnikih. V okviru tega tehniškega dne smo izvedli projekt MODRI STOL – NEKDO MISLI NATE.

Projekt je od učencev zahteval nekaj ročne spretnosti in veselja do dela z lesom, pa tudi poglobljeno razmišljanje glede pozitivnih sporočil, ki naj krasijo modre stole. Po začetnih pripravah stolov, do barvanja z modro barvo in pisanju pozitivnih sporočil, so nastali čudoviti izdelki, kateri so razstavljeni v avli naše šole. Ponujajo možnost počitka, premisleka, nevsiljivo ustavijo hitenje.

Sodelujoči učenci so nabrali pozitivne izkušnje sodelovanja na več načinov, naučili so se živeti skupaj, kot poudarja eden do štirih Dellorsovih stebrov.

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)