Spoštovani.

4. junija obeležujemo Mednarodni dan otrok – žrtev nasilja. Ta dan je posvečen vsem otrokom, ki so žrtve fizičnega, psihičnega ali spolnega nasilja.

V okviru tega dneva želimo na Centru za socialno delo Pomurje opozoriti na škodljivost in neprimernost telesnega kaznovanja kot vzgojni pristop, škodljivost telesne kazni za razvoj otrokove osebnosti in medosebne odnose, ter ozaveščati, da za postavljanje meja in omejitev otrokom obstajajo bolj učinkoviti načini ter poudariti, da otroci potrebujejo in si želijo skrb, zaščito, pozornost, čas s starši in dober zgled.

Na Centru za socialno delo Pomurje smo pripravili plakate in letake z vsebino, kjer je razloženo, kaj je telesno kaznovanje in zakaj ni primerno, kako otrokom postaviti meje in omejitve, kaj si otroci želijo in potrebujejo ter kam se lahko starši obrnejo po pomoč.

Priloga: Plakat

(Skupno 6 obiskov, današnjih obiskov 1)