Naša šola je že 10. šolsko leto vključena v PROJEKT ZDRAVA ŠOLA. Vodja projekta je šolska pedagoginja Nina Škraban.

V šolskem letu 2018/19 se bo nadaljevala rdeča nit DUŠEVNO ZDRAVJE, PREHRANA IN GIBANJE.

Tim učencev v tem šolskem letu: Žanet Petek, Tai Plohl, Blaž Zemljič, Eva Košti, Stela Kosi, Larisa Kovačič, Neja Horvatič, Lana Trbuc

Osnovna področja delovanja:

• skrb za dobre medsebojne odnose v šoli in pozitivno samopodobo učencev
  • pozitiven zgled za zdravo obnašanje (starši, zaposleni na šoli)
  • skrb za ustrezen odnos do lastnega zdravja ter osebne higiene
  • skrb za zdrave zobe (redni zobozdravstveni pregledi in ščetkanje zob)
  • promocija gibanja
  • promocija zdravega načina prehranjevanja
  • osveščanje o škodljivosti kajenja, alkohola, drog in drugih vrst odvisnosti oz. slabih razvad
  • sodelovanje z zunanjimi strokovnjaki v zvezi s promocijo zdravja (zdravstvena in zobozdravstvena služba, Policijska postaja Ljutomer, Območno združenje RK Ljutomer itd.)
  • pripravljanje stojnic z aktualnimi vsebinami ter urejanje kotička zdrave šole
  • obeleževanje mednarodnih in svetovnih dni z zdravstveno-vzgojnimi vsebinami
  • osveščanje preko različnih brošuric
  • skrb za okolje ter povezovanje s projektom ŠOLSKI EKO VRT

V projekt ZDRAVA ŠOLA integriramo tudi program VZGOJA ZA ZDRAVJE. Program izvajajo strokovne delavke Zdravstvenega doma Ljutomer. Delavnice se dotikajo ključnih tem zdravega načina življenja otrok in mladostnikov ter spodbujajo k bolj zdravim navadam.

Obiščite spletno stran, kjer najdete veliko nasvetov in odgovorov s področja odraščanja ter telesnega in duševnega zdravja: www.tosemjaz.net

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)